Rozbiegajmy sobie kondycję! Porady treningowe, biegowe oraz ćwiczenia

bieganie, ćwiczenia, lifestyle, odzież wszystko!

Poprawa kondycji – regularne bieganie

Bieganie jest z roku na rok coraz bardziej popularne. Nie jest to z całą pewnością chwilowa moda, która nadeszła nad Wisłę tylko na kilka lat. Co jak co, ale co do tego możemy mieć wątpliwości. Zresztą bieganie to żadna nowość – po prostu owa aktywność fizyczna jest dzisiaj bardziej popularna niż kiedykolwiek…

Regularne biegnie – dla kogo?

Jeśli chodzi o bieganie, przede wszystkim polecić można tę aktywność fizyczną wszystkim tym, którym mocno zależy na poprawie swojej kondycji. Taki człowiek, który nie uskarża się na swoją kondycję, generalnie nie uskarża się również na swój wygląd, samopoczucie, stan swojego zdrowia. Można śmiało powiedzieć, że każda osoba, która biega, regularnie, a nie tylko od święta, chociaż lepsze to niż nic, najzwyczajniej w świecie żyje o wiele lepiej. Oczywiście bieganie nie jest pisane dosłownie każdemu z nas. Pamiętajmy zatem o tym, że jeżeli nasz stan zdrowia jest naprawdę kiepski albo mamy potężną nadwagę, to powinniśmy zapomnieć o bieganiu – dopóki z naszym organizmem nie będzie wszystko w należytym porządku. Kolejna sprawa jest taka, iż niesamowicie istotne jest to, abyśmy biegali w regularnych odstępach czasowych.

Rzadkie bieganie – przyczyną kontuzji

Czyli naprawdę mocno powinniśmy postarać się o to, aby nie doszło do takiej sytuacji, w której będziemy biegali czasami. Raz na tydzień, miesiąc, może raz na trzy miesiące… Co jak co, ale najlepiej będzie, jeżeli będziemy biegali co dwa dni. Jeden dzień – biegi, drugi – regeneracja, trzeci – biegi, czwarty – regeneracja, piąty – biegi, szósty – regeneracja, i tak dalej, i tak dalej. Owszem, na początku zapewne dojdziemy do wniosku, iż poprawa kondycji za pomocą biegania to za dużo, ale początki są najtrudniejsze. Potem raczej powinniśmy przyzwyczaić się do wysiłku fizycznego, który z dnia na dzień będzie sprawiał nam coraz mniej trudności. No i nawadniajmy się, to naprawdę bardzo ważne!