Rozbiegajmy sobie kondycję! Porady treningowe, biegowe oraz ćwiczenia

bieganie, ćwiczenia, lifestyle, odzież wszystko!

Dlaczego warto pływać?

Co daje nam pływanie?

Trzeba przyznać w jednoznaczny sposób, że pływanie – na basenie, ale nie tylko, bo równie dobrze w chociażby jeziorze, ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim pływanie jest całkiem łatwe – to znaczy, jeżeli tylko umiemy pływać, co nie wydaje się jakoś przesadnie skomplikowane, to reszta nie powinna sprawiać nam jakiegokolwiek problemu.

dlaczego warto biegać?

Pływanie sprawia, że nasza kondycja jest z dnia na dzień coraz lepsza – przecież dzięki pływaniu spalamy kalorie, poprawiamy swoją kondycję, najzwyczajniej w świecie jesteśmy bardziej wysportowani. Bardzo ciężko nie wspomnieć również o tym, iż po prostu pływanie bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Czasami człowiekowi nie chce się iść na basen, płacić pieniędzy, poświęcać swojego cennego czasu – jednakże potem czujemy się lepiej, zapominamy o wszelkich niedogodnościach. Nic więc dziwnego, że widzimy coraz więcej osób na basenie – tłumy co prawda nie są zbyt przyjemne, ale to przynajmniej pokazuje, iż jesteśmy coraz bardziej wysportowani.

Dlaczego warto biegać?

Można śmiało powiedzieć, że zachęcanie Polaków do biegania nie ma większego sensu, bo przecież duża część naszego społeczeństwa najzwyczajniej w świecie biega. Generalnie bieganie jest bardzo modne, co jest oczywiście bardzo dobre. Jednakże nie oszukujmy się, nadal trzeba edukować ludzi, zachęcać do biegania, bo mimo wszystko jeszcze nie do każdego dotarło to, iż bieganie ma bardzo dużo zalet.

Przede wszystkim bieganie polepsza naszą kondycję fizyczną. Jesteśmy sprawniejsi, po pewnym czasie nawet długie biegi nie robią na nas większego wrażenia, znacznej poprawie ulega nasze zdrowie. Jesteśmy bardziej szczęśliwymi ludźmi, w końcu w trakcie biegania uwalniają się endorfiny, a więc hormony szczęścia. Ciężko nie zwrócić uwagi także na to, że dzięki bieganiu będziemy mieli okazję zrzucić zbędne kilogramy. Wielu z nas zastanawia się dlaczego warto biegać. Jednocześnie będziemy mogli pozwolić sobie na spożywanie większej ilości jedzenia, różnych smakołyków, bo jednak dzięki bieganiu spalamy niewyobrażalne ilości kalorii.

Łączenie tych dwóch dyscyplin

Połączenie tych dwóch dyscyplin – czyli regularne pływanie i bieganie pomoże w rozwijaniu i polepszaniu naszej sylwetki. Obydwie dyscypliny rozwijają bardzo dużo partii mięśni, więc można je śmiało polecić dla każdego.